Tokom trodnevne međunarodne konferencije Beogradski bezbednosni forum biće održane 24 diskusije sa više od 100 govornika i 800 učesnika, pod krovnom temom “Zajedništvom do odgovora na novu normalnost“.
Forum će osmu godinu za redom u Beogradu okupiti brojna značajna imena međunarodne političke i diplomatske scene, kao i perspektivne istraživače i naučnike, kako bi Srbija i region bili deo globalne debate o mogućnostima i izazovima sa kojima se Evropa i svet suočavaju.
Učesnici diskusija na osmom Beogradskom bezbednosnom forumu ponudiće odgovore na ključna pitanja – gde se region, Evropa i svet nalaze i kuda se kreću u ovom dobu “nove normalnosti” i kako ostvariti napredak za sve u nepredvidivoj budućnosti.
Forum će i ove godine biti otvoren akademskim događajem na temu “Koliko su odgovori EU na krize u okruženju prilagođeni specifičnostima konflikata”, koji okuplja mlade i perspektivne istraživače.
Beogradski bezbednosni forum je jedini događaj ove vrste koji je rezultat inicijative organizacija civilnog društva: Beogradskog fonda za političku izuzetnost, Evropskog pokreta u Srbiji i Beogradskog centra za bezbednosnu politiku. Forum je pokrenut 2011. godine i danas se smatra najprestižnijim skupom o bezbednosnoj i spoljnoj politici koji se održava u jugoistočnoj Evropi.
Pogledajte više o Forumu na www.belgradeforum.org.



